Klimanızı Yaza Hazırlamak İçin 5 İpucu

Yaz yaklaşırken, kavurucu yaz sıcağında serin ve rahat kalmamıza yardımcı oldukları için klimalarımızın günlük hayatımızda hayati önem kazandığı yılın o zamanı geldi. Klimanızı kış mevsiminde kullanıyor olsanız da olmasanız da, yaz mevsimi gelmeden kullanıma hazır olduğundan emin olmak için klimanızı bir kez daha kullanmak her zaman en iyisidir. Yardımcı olmak için, klimanızın gerçekten yaza hazır olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz bazı basit ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirdik.

DIŞ ÜNİTEYİ ÇEVRELEYEN FİLTRELERİ VE ALANLARI TEMİZLEYİN

Klima sisteminizdeki filtreler, evlerinizde bulunan havadaki toz ve partikülleri tuttukları için son derece önemlidir, ancak bunların verimli çalışmasını sağlamak için sezonda bir kez basit bir yıkanması gerekir. Mitsubishi klima sisteminizdeki filtreleri temizlemek için basit kılavuzumuza göz atmak için buraya tıklayın . Kanallı sistemler için bu, genellikle ortak bir alanda veya koridorda bulunan ‘dönüş hava deliğinden’ filtrenin çıkarılması ve temizlenmesi durumu olacaktır.

Filtrelerin temiz olduğundan emin olmanın yanı sıra, rüzgarlı kış aylarında birikmiş olabilecek herhangi bir yaprak, çimen veya diğer başıboş kalıntılar için dış üniteyi çevreleyen alanları kontrol etmek önemlidir. Herhangi bir başıboş malzeme hava akışını engelleyebilir ve ünitenizin daha az verimli çalışmasına neden olabilir. Dış ünitenizin temiz ve düzenli olduğundan emin olmak için hızlı bir kontrol yapın.

MOD VE SICAKLIĞI DEĞİŞTİRİN

Bu bariz bir adım gibi görünse de, yaz gelmeden klimanızı soğutma moduna alın. Bu, ısıtma modundayken üniteyi yanlışlıkla açmamanızı sağlar ve nihayet yaz geldiğinde, sıcaklık arttıkça odalarınızı serin tutmak için klimanızın zamanlayıcılarını kolayca ayarlayabilir ve unutabilirsiniz.

PANJURLARI YÖNLENDİRİN

Split sisteminizi kış aylarında kullanıyorsanız, panjurların aşağı doğru yönlendirilme olasılığı yüksektir. Bunun nedeni, sıcak havanın yükselmesi ve panjurların aşağı doğru olması kış aylarında en iyi hava sirkülasyonunu sağlamasıdır. Bununla birlikte, soğuk hava düşer, bu nedenle uzaktan kumandanızı kullanarak panjurları tavana doğru konumlandırın ve soğuk hava düşerken oda boyunca eşit olarak dolaştırılacaktır. Hava akışını eşit olarak dağıtmak için 3D Otomatik Hava Akışı gibi ek özelliklerle, ünitenizi her başlattığınızda güzel ve serin bir odaya sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz!

PROFESYONEL BİR HİZMET SAĞLAYIN

Klimanızın her mevsim verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yapabileceğiniz birçok şey olsa da, ünitenizin bakımını yılda bir kez profesyonel bir şekilde İKLİMSA YETKİLİ SERVİSİNE yaptırmanızı öneririz. Profesyonel teknik ekibimiz, ünitenizin tüm parçalarını eksiksiz bir şekilde kontrol edip temizleyebilir ve gerekli ayarlamaları yapabilir.

EVİNİZİ HAZIRLAYIN

Filtreleri temizlerken, ayarları değiştirmek ve panjurları ayarlamak yardımcı olurken, yaz aylarında serin kalmanıza yardımcı olmak için evinizde yapabileceğiniz birkaç değişiklik daha vardır. Sonunda evinizi ısıtacak güneş ışığını engellemek için gün boyunca tüm panjurların kapalı olduğundan emin olun. Halılarınız varsa, bunları kaldırmak da ortam sıcaklığının düşük tutulmasına yardımcı olacaktır. Bu birkaç ipucu sadece klimanızın odayı soğutmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sezon boyunca işletme maliyetlerinizden tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.

Klimanızın değiştirilmesi veya yükseltilmesi hakkında yardım almak için ÜCRETSİZ KEŞİF FORMUNU doldurun veya 0 542 322 14 22 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin.

Bu yazıyı paylaş