Klimalar İç Mekan Hava Kalitesini Nasıl Yükseltir?

mitsubishi ağır sanayi split sistem klima altında salonda oturan çift

Diğer makalelerde de bahsettiğimiz gibi, soluduğumuz havanın kalitesinin genel sağlığımız üzerinde büyük bir etkisi vardır ve evinizdeki iç mekan hava kalitesini iyileştirmek için atabileceğiniz birkaç adım olsa da , klimaların da hava temizliğine katkı yaptığını biliyor muydunuz? Adana İklimsa’da bulunan klimalar kendi kendini temizleme özelliği sayesinde içinize çektiğiniz havanın kalitesini yükseltmektedir. Herkes evde veya ofiste daha fazla zaman geçirirken, mümkün olan en iyi iç mekan hava kalitesine sahip olmak artık her zamankinden daha önemli.

Tüm Mitsubishi Klima sistemlerinde bulunan ve iç mekan hava kalitenizi iyileştirmeye ve sizi ve ailenizi sağlıklı tutmaya yardımcı olabilecek Mitsubishi Klima ‘Temiz Hava Teknolojisi’ne daha yakından bakıyoruz.

 

TEMİZ HAVA TEKNOLOJİSİ

Temiz Hava Teknolojisi Nedir? Mitsubishi Klimaların Temiz Hava Teknolojisi, iç mekan hava kalitesini iyileştirmek için senkronizasyon içinde çalışmak üzere tasarlanmış Mitsubishi klima  sistemleri içindeki birkaç farklı, ancak özel bileşen, sistem ve işlevin bir kombinasyonudur. Aşağıda bu ayrı bileşenlere, işlevlerine ve faydalarına daha yakından bakıyoruz.

ALERJEN TEMİZLE FİLTRE TM

Bölünmüş sistemin üst kısmına hava çekilirken, havayla taşınan çeşitli alerjenler de beraberinde gelir. Mitsubishi klima sistemlerindeki Allergen Clear Filter TM  , polen ve toz 1 içeren bu havadaki partikülleri yakalamak için tasarlanmıştır . Filtre yakalanan alerjenler ve nötralize herhangi bir bakteri parçalayan özel olarak formüle edilmiş Enzim-üre bileşiği içeren 2 kalıbın ve virüsler de dahil olmak üzere, taşıyıcı olabilir 3 .

FOTOKATALİTİK FİLTRE

Fotokatalitik filtre, bir sonraki savunma hattıdır. Bu filtre, taşıyabilecekleri kokuya neden olan molekülleri nötralize etmeden önce, ince duman parçacıkları gibi havada bulunan ilave parçacıkları yakalar. Bu filtrenin yıkanması kolaydır ve evinizin güzel ve taze kokmasını sağlamaya yardımcı olur!

ALERJEN TEMİZLEME OPERASYONU

Bu çok aşamalı operasyon, dahili nemi üretmek için ısıtma ve soğutma modları arasında ünite döngüsünü içerir ve bu da özel Allergen Clear Filter TM içindeki enzimleri aktive eder . Bu gelişmiş enzimler daha sonra alerjenleri parçalar ve Allergen Clear Filter TM tarafından yakalanan bakteri 2 , küf ve virüsleri 3 nötralize eder . Alerjen Temizleme işlemi, uzaktan kumandadaki ‘Alerjen’ düğmesine basılarak etkinleştirilebilir ve otomatik olarak durmadan önce 90 dakika çalışır. Bunu birkaç haftada bir çalıştırmanızı öneririz.

KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN ÇALIŞMA

Kendi Kendini Temizleme Modu, Alerjen Temizleme işlemini kullandıktan sonra en iyi şekilde çalışan ayrı bir işlevdir. Kendi Kendini Temizleme işlemi, fan ve filtreler dahil olmak üzere dahili bileşenleri kurutmak için tasarlanmıştır. Bu, küfü ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve temiz ve kokusuz hava sağlamaya yardımcı olur. Bu, Alerjen Temizleme Operasyonundan sonra çalıştırılmak içindir ve bu operasyonun birkaç haftada bir kullanılması tavsiye edilir.

ANTİ-MİKROBİK FAN

Fan, herhangi bir klimanın önemli bir parçasıdır. Bunu odaya etkili ve eşit bir şekilde dağıtmak için çalışır, ancak hava ile etkileşimi ve geniş yüzey alanı nedeniyle, küfe neden olan koku için sıcak bir nokta da olabilir. Küf ve diğer mikropların büyümesini önlemek için Mitsubishi klima sistemlerindeki fan özel anti-mikrobiyal işleme tabi tutulmuştur. Bu, klima sistemi düzenli olarak kullanılmadığında oluşabilecek kokuya neden olan küf oluşumunu engeller ve odanızın güzel ve taze kalmasını sağlamaya çalışır!

Klimanızın değiştirilmesi veya yükseltilmesi hakkında size yardımcı olmamız için lütfen ÜCRETSİZ KEŞİF FORMUNU doldurun veya 0 542 322 14 22 numaralı telefondan bize ulaşın.

 

Bu yazıyı paylaş